Mladší žáci zvládli úvodní mistrovský zápas...

publikováno 06.09.2015 (aktualizováno 11.09.2015)

Před zápasem v Hradištku to vypadalo podle soupisky na debakl, nakonec si kluci odvážejí ze hřiště silného soupeře od Vltavy 2 mistrovské body po vítězství na penalty a nutno dodat, že naprosto zaslouženě...

Na první mistrovský zápas se trenérům sešlo v kabině pouze torzo týmu, chyběli: Vojta v bráně (bolavá kolena, ale dorazil fandit týmu...), Miki, Adam Rubeš, Vojta Malínek, Fríďa (oba hokej), Dáda Weigner (léčí chodidlo), Dan Plop (ukončené hostování), Kuba Hofmann a Patrik Brůna (také hokej). Sestavu jsme proto nakonec doplnili o Tomáše Pačese (2005) a v bráně nastoupil Ríša se zraněním levého stehna. Na střídačce nebyl NIKDO...Rozestavení bylo poměrně jednoduché : před Ríšou Honza Poledník a Ondra Vlasák, vlevo David "Síla" , vpravo Jindra Kodad, v záloze Lukáš Kramer a Tomáš Pačes, v útoku osamocený David Malý.

Začali jsme s vědomím "nikdo na střídání" trochu zataženě, hlídali jsme si hlavně obranu a vyráželi oběma Davidama do rychlých brejků. V prvním poločase měli po úniku dobrou šanci David "Síla" a také Tomáš, který ale z malého vápna netrefil dobře balón. Soupeř měl také šance, ale obrana a také Ríša fungovali na výbornou. Poločas tedy 0:0 a zjištění, že se se soupeřem dá hrát, musíme hlavně vydržet fyzicky. K překvapení trenérů i fanoušků našeho týmu jsme do druhého poločasu nastoupili lépe, dopředu se vytáhl David Malý, míče mu pak ze zálohy šel "dávat" Ondra. Trenérská výměna pomohla, kluci hráli mnohem aktivněji dopředu, Lukáš s Tomášem makali ve středu hřiště a také směrem dozadu, v obraně hrál výborně "posledního" Honza "Pólo" Poledník a na krajích jistili obranu Jindra se "Sílou". Ten udělal v úvodu druhé půle chybičku, kdy nechal kolem sebe proběhnout hráče a po jeho centru padl úvodní gól zápasu, bohužel do naší sítě. Kluci se ale nesložili, po dalších pěti minutách vysunul kolmicí Ondra Davida M. a ten po zemi okolo gólmana vyrovnal na 1:1. A od tohoto okamžiku jsme byli na hřišti lepším týmem...Ríša vytáhl dva tři parádní zákroky, Ondra vymýšlel dopředu společně s Davidem M. a dozadu vše odjezdili Lukáš, Tomáš, Síla a Jindra. Fanoušci (i domácí ) se nestačili divit jak naši kluci bez střídání mačkali soupeře a hrozili každou akcí...Ondra středem hřiště střela po zemi těsně mimo, David M. po nábězích 2 x také těsně vedle, Tomáš břevno....nádhera. Do konce utkání gól již nepadl a tak o druhém bodu do tabulky museli rozhodnout 3 pokutové kopy na každé straně. Postupně s přehledem proměnili Ondra, David Malý i Síla, ale to soupeř také, a tak se pokračovalo po jedné penaltě až do rozhodnutí. Honza "Pólo" kopnul penaltu mizerně, přímo do gólmana, ale soupeř následně přestřelil bránu. Další penalta Jindra a gól a soupeř střela do prostřed brány....a Ríša chytá...Ruce kluků letí vzhůru....vítězství a první 2 bodíky do tabulky. Kluci si za předvedenou hru, bojovnost a fyzické nasazení výhru zasloužili. Gratulujeme a těšíme se na úterý 15.9. kdy na domácím hřišti přivítáme soupeře ze Psár. Doufáme, že již v kompletnější sestavě...