10 vybojovaných bodů MP 2007 v Jesenici

publikováno 16.09.2015

Po dalším mistrovském turnaji sehraném v neděli 13. 9. 2015 na hřišti v Jesenici si FAJŇáci MP2007 (Vestec A) připsali po nelehkých soubojích pěkných 10 bodů.  Tým tentokrát v početném složení - Tomáš Kábrt, Luky Kučera, Tomáš Malínek, Kuba Nosek, Simon Pála, Matěj Pípal, Miki Poláček, Robert Svědík, Kuba Špaček, David Zimmermann a nováček Filip Richter si v úvodním utkání změřil síly se svými mladšími spoluhráči z Vestce B, kteří jim opět svojí houževnatostí a větší bojovností předvedli, že není radno je podceňovat. Obrana i útok Áčka pospávali. Zachránil nás Tomáš M. v bráně a pak Matěj, který se prosadil hned pětkrát převážně po individuálních akcích a zajistil tak vítězství 5:1. Po přestávce nás čekali Psáry a pak Jesenice. Ačkoliv byl pokyn hrát naplno od první vteřiny, zejména v obraně jsme stále měli půlnoc a probudili jsme se naštěstí aspoň ve druhých poločasech. Se Psáry jsme v půlce prohrávali 0:4! Naštěstí se po změně stran kluci vůbec nevzdali, přidali na všech postech a po gólu Matěje, sehráli tři krásné útočné akce zakončené góly (David 3x) a zápas skončil remízou 4:4. S Jesenicí jsme sice otevřeli skóré zápasu díky pohotové a mimořádně povedené střele Tomáše K. z dálky pod břevno, ale pak se jesenický gólostroj rozjel naplno a najednou jsme prohrávali 1:7. Je potřeba ocenit, že ani za takového stavu kluci nepřestali hrát a do poslední chvíle bojovali a výsledek stáhli až na 5:7. Super! Prosadili se Matěj 2x, Robert a Miki. Další zápas s jirčanským Béčkem skončil opět naší vysokou výhrou 14:1. Zato s A týmem z Dolních Jirčan jsme svedli velmi vyrovnaný souboj. Poločas 1:1. Ve druhé půli kluci z Jirčan rychle přidali další dva góly (opět po našich nepozornostech v obraně)  a měli jsme co dotahovat. Matěj a Miki stáhli na 3:3 v sedmé minutě a pak se vedl souboj o každý míč. Velká podpora našich FAJN fandů (MOC DÍKY!) hnala kluky dopředu a v poslední minutě se Davidovi podařilo skórovat pěknou střelou zleva na vzdálenější tyč a tak jsme si připsali ještě tři body. Uf! Pro trenéry náročný, pro diváky velmi atraktivní turnaj. Kluci si zaslouží velkou pochvalu za udržení týmové bojovnosti i za velmi nepříznivých stavů. Ukázali, že dokáží hrát i proti silným soupeřům, ale musíme v příštích kolech zlepšit koncentraci na hřišti a nástupy do zápasů.