Úvod » Jak se hrálo

10 bodů MP2007 v posledním mistrovském turnaji

publikováno 13.11.2015

V sobotu 7. listopadu 2015 se na hřišti v Psárech dohrávalo poslední kolo podzimní části mistrovských turnajů MP, ve kterém tým ročníku 2007 získal 10 bodů a obsadil tentokrát 2. příčku. Opět se nám dařily standardní situace a dobře sehrané útočné rohové kopy jsme několikrát zakončovali ukázkovými góly!

K prvnímu rozehřívacímu utkání proti Dolním Jirčanům B jsme nastoupili ve složení David Brožek, Matěj Pípal, Ota Vávra, Robert Svědík, Tomáš Kábrt, Kuba Nosek, Filip Richter, Filip Mošanský a v brance se Simonem Pálou. Hned v první minutě dal Matěj parádní gól hlavičkou a postupně jsme přidali ještě osm na konečných 9:0. Vyrovnaný zápas s Jirčanským Áčkem poznamenaly i vlastní góly na obou stranách a skončil 4:4. Ve třetím zápase proti Jesenici tým doplnil Tomáš Malínek a vystřídal Simona v bráně. V prvním poločase jsme se soupeřem ještě drželi krok, hlavně díky důsledné obraně a Matějovi a jeho třem gólům (poločas 3:4), ale ve druhé půli nám „ujel vlak“, nedařilo se nám dobře rozehrávat od brány a inkasovali jsme další čtyři branky (konečný výsledek 3:8). Proti mladším FAJŇákům týmu z Vestce se prosazovala hlavně útočná dvojce Matěj-Bróža, kterým míč krásně zezadu několikrát naservíroval Simon a zápas skončil 6:1. Ačkoliv Vesteckému Béčku se podařilo skórovat pouze jednou, je potřeba ocenit soupeřovu neutuchající bojovnost a několik střel, jenž jen těsně minuly naši bránu. V posledním zápase proti Psárům se v obou týmech již projevovala únava i z nečekaně slunečného a teplého počasí, které turnaj provázelo, ale FAJŇáci vydrželi, bojovali do poslední vteřiny a po zásluze vyhráli 5:3.

Podzimní část soutěže tedy kluci MP2007 zakončili třetím místem v tabulce těsně za Psáry a Jesenicí. Příští neděli nás čeká již první halový turnaj zimní přípravy a těšíme se, že změříme své síly i s neznámými soupeři z různých koutů republiky.