16 gólů a 5. místo MP2007 na Tempu

publikováno 12.04.2016 (aktualizováno 14.04.2016)

10. 4. 2016 -  na turnaji na parádním novém hřišti FC Tempa Praha s umělou trávou předvedli FAJŇáci 2007 velmi obětavý výkon. Díky početné marodce byla sestava značně okleštěná - Patrik Pitřinec, Tomáš Kábrt, Miki Poláček, Simon Pála, Kuba Nosek a Vojta Beswald. Velmi chladné počasí a čtyři 20 minutové zápasy s týmy Sokol Jinočany, FC Tempo Bayern, FC Tempo Arsenal a MFK Dobříš byly náročné zejména na fyzičku. Konečné pořadí určoval počet vstřelených gólů. Nám se podařilo za celý turnaj skórovat 16x (11 x Patrik a 5x Miki) a jen o jediný gól nám uteklo 4. místo.

Nezvykle dlouhá utkání se podepsala na skóré všech zápasů. Zápas s Jinočany byl až do 10. minuty velmi vyrovnaný, vždy jsme o gól vedli a soupeř dotahoval na 4:4, ale ve druhé polovině už nebylo dost sil se poctivě vracet do obrany a tak soupeř ještě tři góly přidal. Velmi podobně se vyvíjelo i utkání proti „Bayernu“ s konečným výsledkem 3:8. Ve třetím utkání s „Arsenalem“ jsme vystřídali brankáře, Miki šel do pole a Patrik do brány, ale v této sestavě se nám vůbec nedařilo a Arsenal nás vyklepl 15:1 (Mikiho úspěšná střela ze strany nás zachránila od kanára J). Nejvíce povedené bylo poslední utkání proti Dobříši, do kterého kluci dali všechny síly, co jim ještě zbyly. Opět jsme proházeli sestavu. Kuba střežil bránu. Tomáš se Simonem skvěle makali v obraně, posílali míč dopředu a Miki s Patrikem v útoku si balón mezi sebou parádně přehazovali a už ve čtvrté minutě jsme vedli 4:0. Vojta si na své turnajové premiéře vyzkoušel jak útok, tak obranu a sbíral cenné zkušenosti v soubojích o míč, orientaci na hřišti a v organizaci hry. Kluci vydrželi bojovat až do posledního hvizdu, odměnou jim bylo vítězství 8:3. Tak jsme si aspoň na konec tohoto atmosférou tradičně velmi pohodového turnaje mohli zazpívat vítězný pokřik. Všem klukům patří poděkování za předvedený výkon a skvělou reprezentaci FAJNu.