Úvod » Jak se hrálo

MP2007 v prvním kole jarní části mistrovských turnajů skórovala 45x

publikováno 18.04.2016 (aktualizováno 27.04.2016)

16. 4. 2016 – na hřišti v Dolních Jirčanech se opět rozjel kolotoč mistrovských turnajů Okresního přeboru Mladších přípravek. FAJŇáci MP2007 nasázeli 45 gólů a 9 získaných bodů za tři výhry je posunul v celkové turnajové tabulce na 2. místo.

První zápas proti Dolním Jirčanům B byl zcela v našich rukou a na vysokém skóre 23:0 v náš prospěch se podíleli všichni hráči. Druhý zápas proti Jesenici začal velmi slibně, dařilo se nám všechno, útočné kombinace a výborná obrana a navíc jistota Mikiho v bráně, to vše zajistilo naše vedení po poločase 3:1. Ve druhé půli utkání (po zimě nezvykle dlouhého 2x 12 min) nám však došel dech. Jesenice naopak přidala na důrazu i rychlosti a nasázela osm gólů do naší brány (konečný výsledek 3:9). Během odpočinku před dalším zápasem kluci načerpali nové síly a pustili se s vervou do Dolních Jirčan A, nad nimiž díky pěkným fotbalovým akcím vyhráli zcela přesvědčivě 9:3. Hned na to jsme si však vybrali nejslabší chvilku celého turnaje v zápase proti Vestci B (FAJN MP2008). Soupeř vpálil do zápasu s obrovským nasazením a tak, než jsme se stačili rozkoukat, prohrávali jsme zejména díky povedeným střelám z dálky 0:3. Všechny naše střelecké pokusy včetně penalty zůstaly v prvním poločase neproměněny. Kluci se však nevzdali ani po té, co v sestavě ubyl Miki a v bráně ho nahradil Matěj a na začátku druhého poločasu mladší spoluhráči přidali další gól. Vzchopili se, zabrali a po zbytek zápasu již drželi s dobře připraveným soupeřem alespoň vyrovnaný krok. Třikrát se prosadila dvojice Kuba-Patrik a zápas tak skončil 3:6. Do posledního boje proti Psárům jsme nastoupili oslabení ještě o Tomáše, ale velmi soustředěně hned od prvního hvizdu rozhodčího. Za skvělé podpory rodičů jsme v 10. minutě prvního poločasu vedli 6:0! Pak se sice soupeř dostal do hry a výsledek stáhl na 6:4, ale Patrik těsně před koncem utkání pojistil naše vítězství na konečných 7:4. Turnaj nám připomenul nutnost soustředit se plně na každý zápas hned od začátku. Za bojovnost a zlepšení v individuální práci s míčem i ve spolupráci na hřišti si však kluci zaslouží pochvalu. Hned příští sobotu hrajeme znova, tentokrát na domácí půdě. Přijďte všichni fandit!

Složení týmu (góly): Tomáš Kábrt (1x), Luky Kučera (3x), Kuba Nosek, Simon Pála(1x), Matěj Pípal (12x), Patrik Pitřinec (20x), Miki Poláček (brankář), Robert Svědík (2x), Kuba Špaček (6x).