Těsná výhra Mladších žáků v Jílovém

publikováno 17.09.2016

Tým Mladších žáků se na hřišti v Jílovém sešel v nejsilnější sestavě. Chyběl pouze nemocný Lukáš Kramer. Z týmu Starší přípravky opět vypomáhali Luky a Adam D. Po nočním lijáku se hrálo na mokrém, ale jinak velmi dobrém terénu, který dělal oběma týmům trochu problémy při zpracování míče. Obě dvě mužstva se ale postupem času přizpůsobila a hrál se velmi pěkný a bojovný zápas "nahoru - dolu". Vedení se ujal domácí tým, když Tomáš v bráně neudržel střelu, nechal míč před sebou a dobíhající útočník pohodlně zavěsil do prázdné brány. Naše kluky to nezlomilo, i když v prvním poločase byl aktivnější a také nebezpečnější tým domácích. I tak se dvakrát v rychlém sledu po sobě  po levé straně rychlostně prosadil Ríša, který běžel sám na brankáře, ale ani v jednom případě se mu nepodařilo vstřelit branku. Po jednom z našich dalších vydařených útoků se středem hřiště před bránu probil Ondra V. a pohotovou střelou z hranice pokutového území střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal na  1:1. Ke konci poločasu měl Ondra V. ještě šanci otočit výsledek z přímého kopu z hranice pokutového území. Prudká střela ale skončila na břevně domácí branky a  následný závar vyřešil domácí gólman. Půle tedy 1:1.  Ve druhém poločase jsme iniciativu v  zápase pomalu začali přebírat my, pomohlo vysunutí Ondry V. do zálohy a stažení Ríši na stopera vedle Vojty. Ríša hrál ve druhém poločase velmi dobré utkání, vybojoval spoustu míčů, které pak rozehrával dopředu na útočníky. Po jednom jeho zákroku v pokutovém území se ale kopala penalta, kterou soupeř proměnil a ujal se vedení 2:1. To ale paradoxně ještě více nabudilo naše kluky, K vyrovnání zavelel Ondra svým druhým gólem a vyrovnal výsledek na 2:2. Od tohoto momentu jsme byli na hřišti lepším týmem, Ondra s Ríšou rozdávali přihrávky a sami se tlačili do zakončení, Vojta s Lukym a Honzou hlídali obranu a střed pole. V další kombinaci si Ríša s Ondrou V. vyměnili balon ve středu hřiště, Ondra si zprava "jeslemi" pohrál s obráncem a z brankové čáry předložil gól Denisovi, který s Páťou nakonec míč do brány dopravili... Otočený výsledek a další naše šance. Opět Ondra V. se pěkně uvolnil v pokutovém územím, potáhl balon doprava vedle obránce, ale sám pak před brankářem mířil zbytečně prudkou střelou mimo...Ale chuť si spravil o chvíli později...Vojta poslal dlouhý míč mezi obránci, Ondra se prosadil v běžeckém souboji se dvěma obránci a míč před vyběhnutým gólmanem "dloubnul"....... a po chvilce se rozvlnila síť soupeřovi branky počtvrté...gól! Konec zápasu ještě zdramatizoval Tomáš v bráně, který si nepohlídal postavení v bráně a soupeř ho vysokým míčem ( asi přihrávkou ) přehodil...3:4 z pohledu domácích. V posledních vteřinách zápasu jsme ještě přestáli závar před naší brankou a pak už se pískal konec zápasu. Kluci si dnešní 3 body vybojovali a zvítězili zaslouženě. Gratulujeme !!!