Úvod » Jak se hrálo

SP skórovala za víkend 19x

publikováno 20.09.2016

17. - 18. 9. 2016 – hráči Starší přípravky se těšili na zápasy na domácí půdě, ale páteční liják hru na vesteckém hřišti nedovolil a tak se na poslední chvíli sobotní zápas soutěže B přesunul k soupeři opět do Hradišťka, kde kluci předvedli obětavý výkon s konečným výsledkem 4:5. Útočné duo Matěj Průša a Kuba Špaček se postaralo o všechny čtyři góly. V poločase jsme vedli 3:2! Ve druhé půli se skóré neměnilo až do 13. minuty, díky důsledné obraně a skvělým zákrokům Honzy Davida v bráně. Ve 20. minutě se soupeř po chybě v naší obraně dostal do vedení, ale kluci stačili vzápětí vyrovnat. Poslední gól vyrovnaného utkání padl nakonec do naší brány chvíli před závěrečným hvizdem.  Trenéři v šatně vyzdvihli zejména bojovnost všech hráčů, nejvíce pak Vojty Beswalda, který se směle pouštěl do osobních soubojů s o hlavu vyššími soupeři.

Počasí se naštěstí umoudřilo a tak nedělní dvojzápas soutěže A proti Jesenici se odehrál již ve Vestci. Kvůli zdravotním potížím chyběly v sestavě dvě „motorové myši“ Patrik Pitřinec a Kuba Špaček. Oba naše týmy zaspaly začátek a během prvních dvou minut se jeseničtí dostali na obou hřištích do dvoubrankového vedení, které jsme pak dotahovali a podepsalo se to i na konečném výsledku 2:4 a 5:7. Po výměně soupeřů jsme začali mnohem lépe, ale tradičně silný protivník se nevzdával, zesílil tlak zejména v posledních 15ti minutách celého zápasu, kdy FAJŇákům začalo dost ubývat sil a tak naši Modří remízovali 5:5 a Žlutí po problémech v rozehrávce od brány podlehli 3:7 (poločas 3:2). Gólově se prosadili zejména oba Matějové - Průša i Pípal a Adam Dlouhý.

Všichni kluci zaslouží pochvalu za předvedené akce i bojovnost, ale máme i co zlepšovat – zejména rychlejší přesun do útoku, zpracování vysokých míčů a neustále připomínanou komunikaci na hřišti s přihrávkami. Tak hurá na trénink.