Mladší žáci stoupají tabulkou...

publikováno 28.09.2016

V utery 27.9. jsme hráli další kolo soutěže mladších žáků, tentokrát ve Zvoli. Sešla se standardní sestava ostřílených plejerů doplněná o "mlaďochy" Matěje Průšu a Lukyho Hovorku. Zápas jsme začali velmi dobře, soupeře jsme přehrávali ve středu pole kombinační hrou, která vyústila ve velké množství šancí, ale ty jsme v úvodu utkáni nedokázali proměnit. Zadařilo se až v 10. té minutě kdy "Bomber" Ricardo prostřelil domácího gólmana střelou z 15 metrů a založil tak na svůj hattrick. Velmi brzy přidal i druhý gól a vypadalo to na pohodový poločas pro Vestec.

Opak byl pravdou, soupeř přidal na tempu, zlepšil kombinaci a když se prosadil také v zakončení, najednou to bylo 2:2 a my jsme si i nadále vybírali slabší chvilky především v záložní řadě, kde nás soupeř výrazně přehrával hlavně na pravé straně a jen díky výborné Kiki, která několikrát zachránila mužstvo od gólové pohromy, jsme udrželi poločasovou remízu. O přestávce jsme si znovu řekli co chceme hrát a kudy vede cesta k vítězství a vlétli do druhého poločasu. Opět se dařilo zakládat pěkné kombinační akce a vytvářet tak na soupeře tlak, který vyústil v penaltový zákrok na Tomáše. K exekuci se postavil Ríša a střelou k tyči dovršil svůj hattrick!

I po proměněné penaltě jsme soupeře tlačili, několikrát se dostali do slibných šancí Matěj s Ondrou V. ale ve finálním zakončení chybělo pověstné štěstíčko. Na Ondru V. se přeci jen usmálo v 52. minutě kdy po rohovém kopu zvyšoval na 4:2 a v tu chvíli se nezdálo že by mělo něco komplikovat. Ale stalo se, soupeř ihned po rozehrání vyškolil krásnou kombinací naše střední záložníky i obránce a prakticky do prázdné brány překonal bezmocného Honzu. Naštěstí pro nás kluci ze Zvole také zaspali a nezachytili naší rozehrávku ze středového kruhu, ani následnou kombinaci včetně Tomášovi gólové střely na 5:3. Ve zbytku zápasu jsme byli aktivnější a soupeře přestříleli, bohužel Luky i Ríša mířili těsně vedle a dvě Matějovi bomby do šibenice fantasticky vytáhl soupeřův gólman. Celkově tedy vydařené utkání po kterém si rádi připisujeme 3 body do tabulky, ale také máme co zlepšovat - první dotek s míčem, kombinační hru a dostupování soupeře. Už teď se těšíme na sobotu kdy hrajeme další utkání.....