První halový turnaj starších žáků

publikováno 20.11.2016

V sobotu 19. listopadu se starší žáci se zúčastnili halového turnaje - November CUP U 15, v hale na Děkance. Týmy Řevnic, Hostivice, Zbraslavi, Mühlbergu a naši borci ve složení Pepa P., Honza P., Patrik P., Vojta P., Tomáš Š., Adam S. a David Malý, se utkaly v hracím systému každý s každým, 16 minut hracího času. V prvním zápase jsme narazili na Zbraslav, a po pěkném kombinačním fotbale vyhráli 2:0. Natěšeni výhrou nad Zbraslaví jsme nastoupili do druhého zápasu proti týmu z německého Mühlbergu.  Pro naše kluky první konfrontace se zahraničním fotbalem ale nedopadla tak jak jsme si představovali, soupeř určitě nebyl lepší fotbalově, ale nasazením, tvrdostí a typickou německou buldočí chutí po míči (včetně hlasité podpory německých fanoušků) nás donutil k chybám a zaslouženě vyhrál 3:0. V dalším zápase proti týmu z Hostivice jsme nezačali dobře, po vyrovnaném průběhu první poloviny zápasu jsme bohužel prohrávali 0:1, byli jsme aktivnější, bojovnější, ale nedařilo se nám zakončit. V posledních minutách kluci výsledek přeci jen otočili a vyhráli 2:1. Do posledního zápasu šli kluci s vědomím šance na druhé místo, pokud porazí tým Řevnic, do té doby nejlepší tým turnaje. Vstup do zápasu byl ve znamení naší aktivity, bojovnosti a zpřesněné kombinace, což znamenalo stav 0:0 ještě v desáté minutě hry. V závěru se ale projevil širší kádr soupeře a i jeho větší sehranost. Konečná prohra 0:3 určitě neodpovídala průběhu zápasu. Celkově kluci na turnaji podali velmi dobrý týmový výkon s hezkými fotbalovými momenty a zaslouženě brali pohár za krásné 3. místo. Týmu hodně pomohl David a budeme rádi, když se k nám na zimních turnajích opět někdy přidá.