Starší žáci v prvním jarním zápase nezklamali...

publikováno 08.04.2017

Do prvního jarního zápasu vstoupil tým Starších žáků prohrou s týmem Dolních Břežan v poměru 2:4. I přes prohru ale mohou být kluci i trenéři s předvedenou hrou spokojeni...Posíleni o 3 nové zimní posily "krajánky" Aliho a Atu a dále o Adama Lajbnera, začali kluci kombinací a pěknou souhrou ve středu hřiště. Drželi jsme balon a pokoušeli se středem projít k soupeřově bráně. Brzo se však projevil herní nedůraz a laxnost ve hře obrany a záložníků, kdy po zbytečných chybách jsme soupeři darovali 2 góly. První z penalty po faulu v pokutovém území a druhý po ztrátě míče u postraní čáry a proměnému sólu, na které Vojta v bráně nedosáhl. Nadále jsme však kombinovali my, soupeř dobře bránil a vyrážel k nebezpečným protiútokům. V dalším průběhu jsme stihli po akci Ondry a Pepy snížit na 1:2, ale pak soupeř opět odskočil na poločasových 1:3. Také u tohoto gólu jsme zaváhali a gól soupeři darovali... Po půli byla naše hra vlažnější, soupeř si vedení hlídal a bránil prostor před vlastním pokutovém území. Tlačili jsme se do koncovky, ale šlo nám to ztuha. Na našich kopačkách byla nervozita a také jsme se v mnoha šancích ukličkovali, namísto zjednodušení hry a náběhů do volného prostoru...Přesto ale kluci šli za vyrovnáním, které nám ale zkomplikovala povedená střela soupeře ze 30 m. Do konce zápasu se nám už jen podařilo zkorigovat výsledek po dobře zahrané standardní situaci a gólu z malého vápna. Kluci si na soupeře před zápasem moc nevěřili, vždyť v premiéře vloni na podzim prohráli jednoznačně a vysoko 1:13. V  dnešním  zápase ale naši kluci hráli velmi dobře, po většinu zápasu měli míč na svých kopačkách a diktovali tempo hry. Chyběly střely na bránu a rychlejší hra po stranách hřiště. Soupeř byl naopak produktivní a využil všechna naše zaváhání. Další zápas hrajeme až 23.4. v Kazíně. Budeme všichni fandit...