MP 2008 získali bronzovou medaili ve FINÁLE vítězů skupin

publikováno 11.06.2017 (aktualizováno 13.06.2017)

V sobotu 10.6.2017 proběhl na hřišti v Libčicích finálový turnaj vítězů základních skupin mladších přípravek za účasti zástupců FAČR.  Viktoria Vestec získala po celodenním urputném boji bronzovou medaili. Turnaj byl vyvrcholením sezóny, kdy Viktorie týmy A i B (tedy všichni hráči Viktorky) zvítězili v celoročním souboji nad všemi kluby z okolí (Jesenice, Psáry, Průhonice, D. Jirčany).

Trenéři: Lucie Černá, Radim Matysík

Sestava: brankář – Adam Kornfeld, v poli - Jakub Vrňata, Marek Roubíček, Lukáš Hauba, Tadeáš Verner, Tonda Kůrka, Matěj Šilar, Adam Koreda, Sebastian Tozbey, Michal D´Ambrosio, Deniz Turunč, Pavel Kapras.

Kapitán – Jakub Vrňata, který byl také bezpochyby nejlepším střelcem.

Vestec - Dobříč/Nučice, 9:6

Kluci nastoupili s vervou, kdy v první sekundě po asistenci Lukiho vstřelil Jakub nechytatelnou šibenici, následovanou v další minutě druhou brankou. Pak ale soupeř ukázal, že také zvítězil ve skupině a zakončil 3x. Kluci však zabojovali a skórovali – Deniz, Marek, Pavel, Sebastian. Pak zase 3x soupeř a my – Míša, Pavel, Kuba.

Vestec - Kamenný přívoz

5:7

Borci z Přívozu hned v úvodu 3x zabodovali, což nebyl dobrý začátek a kluci se s tím musí umět vyrovnat, stejně tak jako s jiným pojetím hry. Bohužel ani série osmi rohů a dvou přímých kopů (které se ukázaly nepřímými) skóre vylepšilo jen trochu a po gólu Máry byl stav 5:1 značně nepříznivý. Po poločase a instrukcích trenérské dvojice kluci góly - Pavel, Matěj, Tadeáš stav vylepšili, škoda však dvou neuznaných gólu.

Vestec - Zvole

1:8

Na hráče Zvole jsme po 2h přestávce neměli z žádného úhlu herního projevu. Deniz zakončením zachránil 0. V zápasu se ukázal také Tonda Syrovátka.

Vestec - Roztoky

5 : 3

Tento souboj byl vzrušující a vítězný pro Viktorku. Vyzdvihnout je třeba několik jasně gólových šancích zachycených brankářem Adamem předvádějící standardní spolehlivý výkon. Rovněž obrana Matěje střídaná Sebastianem potrápila protihráče jak neprůchodností, tak rozehrou. Celý turnaj tým také podrželi technicky silní hráči jak v soubojích, tak v a nahrávkách – Luki, Adam, Tadeáš.  Tonda napadající čelo útoku, rychlý a bojující Denis, obrovskou silou útočící Pavel a silnou levačkou bojující Michal.

Vestec - Kazín

4:4

penalty  2:3

Jednoznačně nejdramatičtější byl souboj z vítězem turnaje Kazínem, kdy Viktorka jako jediný tým uhrála bod. Slabší poločas 3:0 pro soupeře následoval mohutný obrat, kdy kombinační, týmovou a hbitou hrou jsme zvrátili na nečekaných 4:4 (Jakub, Mára 2x, Adam). Mára Roubíček, rvavý ve všech situacích, tým podržel hrou i góly zde i v celém turnaji. Penalty (Mára, Tonda, Jakub + chycený pokus Adamem) jsme však nevyhráli.

Celkově 2 výhry, 1 remíza a jedna prohra a 24 vstřelených gólu. Pro kluky (i rodiče) byl turnaj oslavou fotbalové hry. Vestecký autobus řičel písněmi, motivačními proslovy, což táhnul zejména  neúnavný Radim. Fotky naleznete na pro rodiče sdílené adrese https://goo.gl/photos/9nxn4iA9pdpPemi27.

Pořadí týmů:

1. SK KAZÍN-Dolní Mokropsy, 2.místo Sokol Zvole, 3.místo Viktoria Vestec, 4.místo Kamenný Přívoz, 5.místo FK Dobříč/SK Nučice, 6.místo SK Roztoky.