Úvod » Jak se hrálo

Třetí výhra Mladších žáků v ZL

publikováno 27.01.2018

V neděli 21.ledna pokračovala Zimní liga MŽ na hřišti TJ Háje. Počasí se připomnělo s přídělem sněhu a potvrdilo, že se jedná o ligu Zimní J

Naši kluci před sebou měli utkání s týmem SK Praha 4 (SK NUSLE), pro nás úplně neznámého soupeře. V kabině jsme si řekli, že chceme hrát podobný fotbal jako v předchozích dvou utkáních, založený na pohybu, přihrávkách, kombinačních akcích a tlaku na soupeřovu bránu. Od začátku utkání se nám to dařilo, kluci se celý první poločas drželi toho co si slíbili v kabině a na hřišti to bylo znát.

Od jistého gólmana a bezchybně hrající obranu, přes nahoru a dolů pumpující zálohu až po neúnavně bojující snajpry na hrotu, jsme byli celých 30 minut první půle lepší !! Na soupeře se valil jeden útok za druhým a v 8. minutě korunoval naší útočnou aktivitu Maty umístěnou trefou na 1:0. Po vstřeleném gólu jsme pokračovali v parádním výkonu, šance střídala šanci, měli jsme jich na tři zápasy, ale ne a ne se trefit mezi tyče. Zbytek prvního poločasu se obraz hry nezměnil, soupeř z Prahy 4 se pouze bránil a pouze ojediněle se vydal na výlet k naší bráně kde však narážel na s přehledem hraíjí obranu a v bráně výborného Lukyho. Viktorka bušila do soupeře, trefovala tyče nebo brankáře a naši diváci stojící za soupeřovou brankou se nestačili divit co jsme všechno nedali. Těsně před poločasem se ale nádhernou trefou do šibenice prosadil Pačesíno a zvýšil náš náskok na 2:0. Druhý poločas jsme začali jako přes kopírák, neustále jsme se tlačili do zakončení, ale soupeřův gólman vychytal všechny naše pokusy – postupně 3x Páťu, 2 x Šaviho, 2x Matyho, 3 x Déňu Paliče a další… Okolo 50té minuty jsme si vybrali slabší chvilku v obraně, nechali soupeři zbytečně moc prostoru aby se několikrát natlačil před Lukyho do zakončení a po jednom ze závarů nás potrestal gólem na 2:1. Vstřelená branka byla pro hráče z Nuslí impulsem k větší aktivitě, začali se lépe pohybovat a naše kluky přehrávat. Dostali se do několika slibných šancí, které však úspěšně zlikvidovali naši obránci, nebo Luky. V době kdy tlak soupeře vrcholil se nám podařilo naštěstí kontrovat -  po pěkné individuální akci a chladnokrevném zakončení utnul soupeřovo nadechnutí za lepším výsledkem Maty svým druhým gólem v utkání a mladé Viktoriány uklidnil. Kluci ihned po rozehrání začali opět předvádět výborný fotbal z prvního poločasu, zasypali brankáře soupeře střelami, ale bohužel již žádnou tutovku do konce zápasu (bylo jich přesně 17 v zápase) neproměnili. Shrnuto a podtrženo, slavíme třetí výhru v řadě a nadále děláme radost našim výborným fanouškům, kteří opět vytvořili „Vesteký Kotel“ J Jako trenéři máme samozřejmě radost ze tří výher ve třech zápasech, ale ještě více nás těší předvedená hra a přístup kluků k jednotlivým utkáním, jen tak dál BORCI !!

Sestava: Luky, Jonda, Šavi, Pepé, Kuča, Maly, Palič, Pačesíno, Adam, Maty, Pitříno, Niki.