Starší přípravka je nejlepší v okrese Praha - Západ !!!

publikováno 21.06.2018

V neděli 17. června 2018 bojovaly na hřišti ve Vestci čtyři nejlepší týmy SP o první místo v okrese Praha –Západ. Domácí FAJN Viktoria Vestec vyzvala SK Kazín, FK Dobříč 1940/SK Nučice a TJ Sokol Úhonice. Za ryze letního počasí se hrálo systémem každý s každým a tři čtyřicetiminutové zápasy prověřily fyzičku všech hráčů.

Už v prvním utkání nás čekal nejtěžší soupeř - vítěz skupiny A SK Kazín, se kterým jsme v sezóně do posledního kola zápolili o první příčku v tabulce. FAJŇáci byli tentokrát výborně připraveni, doslova vlítli do zápasu, rychle se ujali vedení a hladce ho udrželi celý poločas.  Do druhého poločasu jsme sice vstoupili za stavu 4:0, ale nikdo nečekal, že už po čtyřech minutách se hra vyrovná a skóre se změní na 5:3! Následoval nervy drásající rychlý fotbal a obrovské šance na obou stranách. Nicméně větší bojovnost, obětavé skoky do střel a skvělá práce brankáře dovedly Fajňáky k zasloužené výhře 6:5. Jásající davy fanoušků FAJNu byly slyšet na míle daleko.

V dalších utkáních jsme si pro vítězství došli mnohem snáze. Soupeř hrál jen to, co jsme mu dovolili a většinu utkání měl převahu náš skvělý, silný a rychlý FAJN tým z Vestce, na který jsme zvyklí z celé sezóny. A tak jsme ve druhém zápase porazili Dobříč/Nučice 9:5. Třetí zápas proti týmu z Úhonic byl ryze pod naší taktovkou a zvítězili jsme dokonce 13:2.

Obrovská radost všech hráčů, trenérů i rodičů a fanoušků, zlaté medaile na krku, pohár a vítězné chorály Viktorky Vestec a FAJNu se nad hřištěm vznášejí ještě teď. Vždyť toto vítězství znamená pro Fotbalovou Akademii Jiřího Novotného historický úspěch a postup do krajského finále. Přijeďte nám fandit! Zveme všechny fanoušky a FAJŇáky v neděli 24. června do Čáslavi – první zápas v začíná v 9:00.