Úvod » Jak se hrálo

V krajském přeboru Starších a Mladších žáků se daří mladším klukům.....

publikováno 10.09.2018 (aktualizováno 13.09.2018)

Ke svým druhým zápasů v Krajském přeboru zamířili kluci do Rakovníka na hřiště místního TATRANU. V prvním kole nově přihlášené soutěže jsme na domácí půdě hráli s favoritem tabulky Povltavskou akademií vyrovnané zápasy, avšak zkušený tým od Vltavy si poradil s našimi staršími kluky v poměru 6:1. I když výsledek naznačuje snadné výtězství hostů, byli jsme do stavu 1:3 z našeho pohledu vyrovnaným týmem. Scházela produktivita a také sehranost kluků, když někteří z nich naskočili do zápasů bez tréninku rovnou " z prázdnin"... Mladší kluci z týmu MŽ se však soupeře  nezalekli a po velmi pěkné a bojovné hře prohráli smolně 0:1 "ušmudlaným" gólem po nedůrazu po soupeřově rohu. Velmi slibný výkon do příštích zápasů....

V Rakovníku nastoupili kluci z týmu SŽ oslabeni o nemocné Ondru V. a Ondru P., bez absentujícího Vojty M. ( hokej )  a bez stále zraněného Adama L. Opět tedy pomáhali mladší kluci Jony, Luky a také Honza D. Všichni hráli s maximálním úsilím a starším klukům sekundovali více než dobře....Hlavní tíha hry však ležela na " starých" Ríšovi, Adamovi"Šavym", Tomášovi B. a dalším....Hlavně tito tři jmenovaní zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení, zmínit opět zaslouží Jony, který odehrál obě dvě utkání prakticky bez střídání...parádní fyzický fond :-). Vyrovnaný zápas jsme po dramatickém závěru prohráli těsně 2:3 , důležitým okamžikem bylo sólo Ríši za stavu 1:2 z našeho pohledu, který po slalomu zakončoval sám před brankou přímo do gólmana....krátce nato jsme obdrželi na 1:3 a v závěru jsme už jen zkorigovali parádní standardkou "Šavyho" na konečných 2:3. Po sprše se šlo fandit mladším klukům a jejich "zájezd" do Rakovníka z pohledu trenéra Petra si můžete přečíst níže.....:-).

A tým MŽ vyloupil Rakovník, TJ Tatran Rakovník - Viktoria Vestec 5:8, krajský přebor

Sraz na nedělní zápas / zájezd do 60 km vzdáleného Rakovníka byl již v 6:45, takže trenéři byli zvědaví kolik kluků zaspí :) Dopadlo to na jedničku, všichni dorazili včas, takže jsem mohli naložit bagety, banány a pití a vyrazit na "západ". Na místo jsme dorazili bez problémů a včas, tzn. že jsme měli dost času na teoretickou přípravu i pořádnou rozcvičku, předtím jsme ještě stihli poločas fandit SŽ, kteří hráli své utkání před námi a za něž nastoupili tři naši borci - Jonda, Luky a Honza David. Krátce po jedenácté hodině zahájil rozhodčí naše druhé utkání v Krajském přeboru. Kluci vstoupili do utkání velmi aktivně a nedali na sobě vůbec znát že jsme v Kraji nováček. Dobrou kombinací soupeře přehrávali a úvodní dvouminutový tlak zakončoval Maty krásnou hlavičkou pouze o centimetry vedle. Bohužel jsme ihned z protiútoku pustili po chybě v obraně soupeře do šance a ten jí využil, a za necelé tři minuty to z akce jako přes kopírák zopakoval - začátek nic moc, v šesté minutě jsme prohrávali 2:0, byli dost překvapení a ještě si za pochodu zvykali na větší hriště (domácí hrají svá utkání na také schváleném formátu "vápno / vápno", což je o dost větší než polovina hřiště). Kluci to zvládli perfektně a drželi se pokynů trenérů hrát kombinační fotbal, po zemi, do nohy a do pohybu - to fungovalo :) Mezi 12 a 17 minutou jsme soupeři nasázeli 4 góly (Luky, Jony, Pitříno a vlastenec) a otočil vývoj poločasu, který po dalším gólu Pitřína skončil 3:5 z pohledu domácích. Poločasová přestávka prospěla více soupeři, který na nás vlétl a během 8 minut druhé půle srovnal na 5:5. Na vývoj jsme reagovali změnou hry, posunutím některých postů a hlavně návratem kombinace a klidu na naše kopačky. Výsledkem bylo vyrovnání hry, získání převahy a postupné přehrávání soupeře, které završili dalšími góly 1 x Miki a 2 x Piříno. Po závěrečném hvizdu svítilo na tabuli skore 5:8 pro hosty z Vestce !! Všichni kluci si zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený výkon, přístup, bojovnost a především fotbalovost kterou předvedli. Vyhrál Tým, nicméně musíme vyzdvihnout několik borců - Jonyho a Lukyho za to jak zvládli 2 zápasy během jednoho dopoledne, "Pitřína" za čtyřgólovou nadílku do sítě soupeře, a "Meryho" za vynikající výkon ve středu zálohy, kde režíroval naší hru oběma směry. Sečteno a podtrženo, tým MŽ veze do Vestce první přeborové body a dle předvedeného výkonu snad i příslib toho, že to nejsou body poslední :)