Úvod

Zájezd 2009 do Slovenské Žiliny

publikováno 02.10.2018

Na státní svátek 28.9. zajížděl náš tým 2009 na pozvání slovenské akademie APŠ Master do Žiliny, na přátelské utkání s mužstvy ze Slovenska. V rámci fotbalového dne se uskutečnil na hlavním stadionu MŠK Žilina turnaj nadějí. Za účasti mužstev Žiliny, Lokomotivy Trnavy, APŠ Master a našeho mužstva r.2009, jsme odehráli první utkání s Trnavou a v zápase hraného na 3x20min jsme se ujali vedení hned ve třetí minutě Tomášem. V průběhu dalších minut jsme si vytvořili plno gólových šancí, ale muška byla vychýlená. Ve třetí třetině to nakonec přišlo, začalo to tam padat a výsledkem 5:0 jsme nakonec utkání zvládli.

Dalším soupeřem (2x15min) byla bez přestávky domácí Žilina a i tady to byl docela vyrovnaný zápas a nebýt krásného gólu těsně před poločasem, který naše kluky zlomil, jsme mohli odehrát také dobrý zápas. Ve druhém poločase jsme odešli fyzicky a Žilinští přidali ještě dvě branky a turnaj vyhráli.

Po tomto turnaji jsme se odebrali na výborný oběd do VIP místního klubu. Mezitím se na hrací ploše odehrával zápas mezi umělci a herci Česka a Slovenska. No a pak přišlo vyvrcholení dne, kdy se na pěkném umělém trávníku (hraje na něm Žilina první slovenskou ligu) odehrál zápas mezi internacionály Česko-Slovenska a mužstvem Feyenoordu Rotterdam. Krásný zážitek pro kluky bylo, že nastupovali na hrací plochu společně s aktéry zápasu a o poločase ještě odehráli pod umělým osvětlením krátký zápas s APŠ Master. Krásný a slunečný den si kluci určitě užili a vůbec jim nevadilo, že jedinou kaňkou byla slabá divácká účast.